Omlouváme se, z důvodu dovolené nepřijímáme momentálně objednávky. Děkujeme za pochopení.

Jak pečovat o trička s potisky

JAK PEČOVAT O TRIČKA S POTISKY

Tričko s popiskem má ve své skříni většina z nás, nemusí to být nutně pouze mladá, rozjařená generace. Jakou péči jim ale dopřát, aby vám v šatníku vydržela co nejdéle, a to ve své plné kráse? Na to se dnes pojďme společně podívat.

KROK ČÍSLO JEDNA

Náležitou pozornost věnujte symbolům, jež naleznete na cedulce. Výrobci vám s jejich pomocí předávají cenné informace, které, když budete vzorně dodržovat, zajistí stále kvalitní, nepopraskaný potisk i živé barvy, stejně jako tomu bylo při pořízení. Pokud jste ale cedulku odstřihli a teď si nejste jistí, jak o daný kousek vhodně pečovat, nevěste hlavu.

potisk2

JAK TRIČKA PRÁT

Nejšetrnějším způsobem je praní v ruce, ale pračka je přeci jenom pohodlnější způsob, rozumíme tomu. V takovém případě je nutné tričko otočit naruby, aby se zbytečně neohrozila životnost tisku. Teplota vody nesmí přesáhnout 40 stupňů, doporučujeme prát na 30 stupňů, ideálním pomocníkem je program pro jemné tkaniny. Přidejte šetrný prací prášek, nakombinujte s dalšími kousky ze šatníku, které mají stejnou nebo velmi podobnou barvu, a zahajte prací cyklus. Vyvarujte se všem druhům bělidel a agresivním pracím práškům s výraznými avivážemi.

NÁSLEDNÁ PÉČE

Po vytažení trička z pračky se nedoporučuje sušení v sušičce, pro daný typ oblečení je příliš násilná, mohlo by dojít k postupnému olupování barvy. Mnohem lepší je volné sušení na vzduchu. Pozor také na vysoké teploty, to jak při sušení, tak i při následném žehlení. U žehlení také myslete na to, aby bylo tričko stále naruby, jinak velmi snadno hrozí připečení potisku, což opravdu nikdo z nás nechce. Pokud si za každou cenu chcete přežehlit i samotný potisk, pokryjte ho pečicím papírem a až následně přejeďte žehličkou.

potisk1

ZÁVĚREM

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že potisknuté tričko vyžaduje velké množství práce, nebojte se. Jde pouze o zvyk, jakmile si jednotlivé kroky osvojíte, péče o tato trička bude hračka.

Zdroj obrázků: https://unsplash.com/